Správa CHKO Třeboňsko >> Informace pro návštěvníky >> Naučné stezky >> Cyklistická naučná stezka Rožmberk

Cyklistická naučná stezka Rožmberk

Cyklistická naučná stezka Rožmberk
  • délka: 15,0 km
  • počet panelů: 9 ks
  • typ: Cyklo
  • obtížnost: Lehká

Naučná stezka Rožmberk je určena cyklistům. Začíná na hrázi rybníka Svět v Třeboni a končí ve Staré Hlíně.  Trasa naučné stezky vede okolo největšího českého rybníka Rožmberk. Devět informačních tabulí seznamuje návštěvníky hlavně s historií vzniku rybníků a rybničních soustav a jejich významem na Třeboňsku. Prostřednictvím dobových obrázků a dokumentů se snaží přiblížit život a dílo našich předků, které je úzce spjato s rázem místní krajiny. Nezapomínají však ani na místní historii, vázanou k obcím, kterými trasa naučné stezky prochází. Trasa naučné stezky vede po silnicích III. třídy, hrázích rybníků a polních cestách. Z celé trasy je nejzajímavější hráz rybníka Rožmberk, která je nejen impozantním technickým dílem, ale i přírodovědeckou lokalitou. Hráz porostlá mohutnými staletými duby, v jejichž dutinách hnízdí řada druhů ptáků. Mohutné duby poskytují útočiště vzácným druhům hmyzu a na hrázi můžeme rovněž najít chráněné druhy teplomilných rostlin. V zimě lze na Rožmberku a v jeho blízkém okolí spatřit i několik vzácných orlů mořských. 

Nový průvodce naučnými stezkami v CHKO Třeboňsko s přehlednými mapami, fotografiemi a řadou praktických informací si můžete vyzvednout v  Domě přírody Třeboňska nebo v  Turistickém informačním centru města Třeboně. Zde ji nabízíme ke stažení jako pdf soubor Naučné stezky Třeboňska.

Stáhnout bodovou vrstvu trasy NS Rožmberk

(stažený soubor zobrazíte funkcí "drag and drop" např. v aplikaci mapy.cz, přetažením souboru dojde k automatickému načtení a vizualizaci nad mapou nebo tak učiníte také v aplikaci Google Earth) 

Naučná stezka Rožmberk na interaktivní mapě

Naučnáí stezka Rožmberk

Mapa stezky

Správa CHKO Třeboňsko

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt