Správa CHKO Třeboňsko >> Pro návštěvníky >> Naučné stezky >> Trasy pro návštěvníky s handicapem

Trasy pro návštěvníky s handicapem

Trasy pro návštěvníky s handicapem
  • délka: 21,0 km
  • počet panelů: 2 ks
  • typ: Vozíčkáři
  • obtížnost: Střední

Story Maps o naučných stezkách v CHKO Třeboňsko naleznete zde:

http://aopkcr.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=490b4a7849a542428049abda2d59c2d2

Dvě značené trasy pro vozíčkáře vycházející z Lutové od penzionu Vyhlídka, který slouží převážně pro rekreační pobyt zdravotně handicapovaných spoluobčanů. Trasu pro vozíčkáře vytvořil Klub českých turistů společně s agenturou Bílý medvěd v rámci projektu Turistika pro všechny.

První trasa nazvaná Okolo rybníků - obtížnost I. je 12 km dlouhá okruhová. Začátek trasy je je v obci Lutová u objektu Rosnička, do informační tabule a směrovek pokračuje vlevo obcí na silnici a k rozcestí U Kanclíře, dále k rozcestí Starý Kanclíř a po 300 m odbočuje vpravo po značené červené turistické trase k rozcestí u rybníku Starý Hospodář. Zde je možnost zkrácení trasy pokračováním vpravo po části trasy II mezi rybníky zpět na rozcestí U Kanclíře a do Lutové. Celý značený okruh pokračuje až k silnici Lutová - Stříbřec a dále zpět směrem na Lutovou.

Druhá trasa nazvaná Za Emou Destinnovou - obtížnost II., 7 km, nabízí možnost prodloužení cesty a návštěvu pomníku této operní pěvkyně. První úsek z Lutové je shodný s 1 trasou k rozcestí U Kanclíře, zde odbočuje doprava a pokračuje mezi rybníky na hráz rybníka Starý Hospodář - úsek má obtížnost I., do rozcestí dále po červené turistické trase k rozcestí U Dlouhého mostu. Před ním je cca 200 m náročnější úsek kolem lávky přes Novou řeku, zde je nutný doprovod. Dále pak po cestě kolem Nové řeky ke Stříbřeckému mostu. Před návratem zpět je možnost po zelené turistické trase navštívit pomník Emy Destinnové nebo pokračovat zpět.

Nový průvodce naučnými stezkami v CHKO Třeboňsko s přehlednými mapami, fotografiemi a řadou praktických informací si můžete vyzvednout v  Domě přírody Třeboňska nebo v  Turistickém informačním centru města Třeboně. Zde ji nabízíme ke stažení jako pdf soubor Naučné stezky Třeboňska 

Stáhnout bodovou vrstvu trasy pro návštěvníky s handicapem

Trasa pro vozíčkáře na interaktivní mapě

Trasy pro návštěvníky s handicapem

Mapa stezky

Správa CHKO Třeboňsko

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt